Osman Kemali Baba Besteleri

Yeni albümümde Osman Kemali Baba’nın şiirlerine besteler yaptım.Albüm çıktı ve tüm müzik marketlerde.Kemali Baba’nın divanı Baha Doğramacı tarafından hazırlanmıştır.Malaesef baskısı yoktur ama PDF’si siz değerli dinleyecilerim için yaptım.Divanı okumak isteyen bu linkten indirip okuyabilir.

Osman Kemâli Baba Divanı-PDF

http://www.dr.com.tr/Muzik/Osman-Kemali-Baba-Besteleri/Yerli-Albumler/Sufi/urunno=0001719456001

Sedat Anar

BİYOGRAFİ Sedat Anar, 1988/ Şanlıurfa / Halfeti doğumludur.Doğu müziğinin çeşitli çalgılarını çalmak ve özgün bir icracı olabilmek amacıyla İran başta olmak üzere söz konusu coğrafyalara çeşitli seyahatler gerçekleştirmekte olan Sedat Anar, santur, tenbur, dutar, erbane, tar, zarp ve bağlama icracısıdır. İcra ettiği enstrümanlarda kendine özgü bir üslup geliştirmiş olan Anar’ın bestelerinde geleneksel tasavvuf ve Anadolu müziğinden beslenerek Batı Müzik teknikleriyle vücut bulan özgün bir tını bulunmaktadır. Geleneksel dini müzik formatlarından beslenerek jazz, blues, Ortadoğu, Mezopotamya ve Anadolu müziğini özgün bir şekilde birleştirmiştir. Yurtdışı ve yurtiçinde çok sayıda konser veren, tiyatro oyunları, belgesel ve kısa filmlere müzikler yapan Anar, bazı albümlerde beste ve aranjmanlarıyla yer almıştır. Bir dönem TRT ve Ankara Devlet Tiyatrosunda misafir sanatçı olarak da bulunan Anar, büyük mutasavvıfların şiirlerini ve hikâyelerini müzikalleştirme çalışmaları devam etmektedir. Tamamı kendi bestelerinden oluşan eserlerini icra ettiği beş albümünden üçü Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan Anar, halen Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde son sınıf öğrencisidir. İlk albümünden başlayarak ortaya koyduğu özgün üslubuyla müzikologlar tarafından Türkiye’de son yıllarda yetişmiş en iyi bestekarlar arasında gösterilmektedir. Son olarak Kültür Bakanlığı katkısı ile Ehl-i Beyt Besteleri adlı albümü yayınlanmıştır.bu albüm Türkiye Yazarlar Birliğince verilen 2016 Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödüllerinde müzik dalında ödüle layık görülmüştür

Osman Kemali Baba Besteleri” hakkında 2 yorum

  1. Geçmişten günümüze kadar gelen büyük bir zerafet bu olsa gerek gerek dinlerken gerek sözlerini algılarken çok etkilendim. Herkezin böyle güzel bir sanatı dinlemesi gerekli diye düşünüyorum.

    1. çok teşekkür ederiz.Ne mutlu ki bize böyle birşeyi çok az bile olsa başarabilmişsek;
      sevgi ve muhabbetle
      müzik ile kalın….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir